KORZYŚCI PŁYNĄCE Z UŻYTKOWANIA MIĘKKIEJ WODY:

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem zapewniającym najlepszą jakość wody w warunkach domowych jest system zmiękczający. Domowe stacje uzdatniania poprawiające współczynnik Ph wody wypełnione są żywicą jonowymienną, która powoduje jej zmiękczenie i demineralizację. W ten sposób usuwa się z niej nadmiar jonów wapnia i magnezu.

OSZCZĘDNOŚCI:
Badania wykazują, że inwestycja w stacje uzdatniania wody zwróci się po ok. 15-18 miesiącach. Przez ten cały okres posiadania stacji zaoszczędzimy ok 1500 zł na ogrzewaniu, środkach piorących, detergentach i innych kosmetykach codziennego użytku oraz urządzeniach.

PIĘKNA, GŁADKA SKÓRA I BŁYSZCZĄCE MIĘKKIE WŁOSY:
Potwierdzno, że twarda woda powoduje podrażnienia skóry, a włosy stają się przesuszone. Natomiast korzystając z miękkiej wody, odczuwamy przyjemność z delikatnej i nawilżonej skóry, a nasze włosy stają się miękkie i błyszczące.

LŚNIĄCA KUCHNIA, ŁAZIENKA BEZ OSADÓW KAMIENIA:
Koniec z uciążliwym sprzątaniem i szorowaniem. Dzięki miękkiej wodzie zabrudzenie czyści się o wiele szybciej, woda nie pozostawia uciążliwego osadu z kamienia na umywalkach, prysznicach, bateriach, czajnikach, żelazkach i wielu innych sprzętach codziennego użytku, ograniczając przy tym czas i pieniądze.

CZYSTA INSTALACJA C.O. BEZ KAMIENIA KOTŁOWEGO:
Oszczędzaj energię cieplną w swojej instalacji c.o. Osad powstający z twardej wody w naszej instalacji to nic innego jak węglan wapnia (CaCO3) i magnezu (MgCO3) powstający w wyniku termicznego rozkładu wodorowęglanów wapnia i magnezu, powodującego straty ciepła nawet do 40%, a co za tym idzie zwiększenia wydatków na ogrzewanie.

CIEKAWOSTKA

Woda, którą zużyje czteroosobowa rodzina w ciągu roku może zawierać nawet do 70 kg kamienia.

Ta wodociągowa może zawierać w sobie ilości chloru oraz jego związków, przez co woda może mieć nie tylko nieprzyjemny smak, ale również zapach. Jednak po zainwestowaniu w stację uzdatniania wody,
różnice są ogromne i odczuwalne w zasadzie od razu. Zarówno skóra jak i włosy stają się delikatniejsze, a woda zaczyna lepiej smakować. Zbawienne znaczenie miękka woda ma również na urządzenia AGD np. pralki czy zmywarki, ponieważ zmniejszają się koszty ich utrzymania, a także okres ich funkcjonalności wydłuża się.